Фест Добрих їдей у Лосинівській громаді
У Лосинівській громаді фест Добрих їдей зібрав представників органів місцевого самоврядування, працівників закладів культури і освіти, громадських активістів та активісток, а також небайдужу молодь.
Захід, що пройшов за підтримки Програми DOBRE, об’єднав присутніх для дискусії навколо питань покращення стану молодіжної роботи та молодіжної політики в громаді.
Зустріч, яку модерувала співкоординаторка молодіжного компоненту Анжела Тимченко, відкрив вітальними слова та очікуваннями плідної співпраці голова Лосинівської ТГ Анатолій Стрілець.
Насамперед учасники фесту проаналізували реальний стан справ у молодіжній сфері громади та ознайомились з пріоритетними напрямками проєкту, який втілюватиме Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень впродовж року.
Перелік проблемних явищ в молодіжному середовищі громади виявився чималим: булінг, паління та вживання алкоголю і наркотичних речовин, низький рівень активності молоді, відсутність місця для проведення дозвілля, брак каналів поширення інформації, доступних для молодих людей, відсутність посади молодіжного працівника в громаді, недостатній рівень поінформованості молоді щодо можливостей участі в житті громади, недостатній рівень фінансового забезпечення молоді, недосконала система мотивації молоді, відсутність секс-освіти в громаді, недостатній рівень соціалізації молодих людей, спричинений тривалими карантинами та повномасштабним вторгненням.
За методом Уолта Діснея попрацювали над чотирма проблемними сферами: відсутність місця для дозвілля, відсутність посади молодіжного працівника, недостатній рівень мотивації та фінансового благополуччя молоді. Згенеровані учасниками варіанти рішень можуть лягти в основу проєктних ідей, що будуть покращені під час навчання з проєктного менеджменту.
«Ці три години я вперше за довгий час мала можливість корисно попрацювати, інвестувати в свій розвиток, висловитись і бути почутою. Я надихнулась сьогодні, хочу в молодіжну раду, оновити її, рухати учнівське самоврядування і не поїду з села, а буду далі навчатись в громаді і піднімати молодіжку», – поділилась своїми враженнями учасниця заходу, випускниця 9 класу місцевої школи Аліна.
Захід відбувся у рамках проєкту «DOBRE 2: Голос громади в органах місцевого самоврядування в Чернігівській області», який впроваджує ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» у межах Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз
(Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
