Тренінг із застосування неформалізованих інструментів залучення громадян в процесі ухвалення рішень
Провели ще один тренінг із застосування неформалізованих інструментів залучення громадян в процесі ухвалення рішень.
«Дійсно сьогодні неформальні підходи набирають обертів, у багатьох громадах ми їх вже застосовуємо на практиці. Це креативні цікаві формати залучення мешканців до будь-якого питання, до процесу управління громадою», – відкриваючи захід, зазначила координаторка напряму залучення громадян Програми DOBRE Тетяна Романова.
Цього разу до роботи долучились представники органів місцевого самоврядування з Коропської, Новгород-Сіверської, Сосницької та Тупичівської громад.
Насичена дводенна програма мала теоретичне та практичне наповнення: учасники поділились вже існуючим досвідом залучення громадськості, поговорили про те, як інструменти участі та електронної демократії здатні покращувати життя окремих мешканців та громади в цілому, попрактикувалися у розробці оголошення про неформалізовані заходи та запрошення на них мешканців громади, напрацьовували ідеї форматів заходів, щоб привернути увагу та залучити велику кількість людей.
«Дуже великий потенціал громади можуть реалізувати для себе, використовуючи сучасні форми і методи участі мешканців у прийнятті рішень, як креативно продумати проведення сходу села, як пояснити мешканцям важливість благоустрою біля озера, наприклад, або парку, як залучити до бюджетного процесу, надати свої пропозиції для жителів громади, поєднуючи з елементами, наприклад, ярмарку тощо. Надихати, підтримувати, говорити з мешканцями, збирати їхні ідеї, опрацьовувати їх, проводити публічні консультації, обговорення, заходи згуртування – це один із важливих етапів, що показує значущість взаємодії громади і влади», – зауважила тренерка Ірина Стасюк.
Нам завжди приємно отримувати позитивні відгуки від учасників заходів. Вони відзначили позитивну атмосферу зустрічі, творчі формати роботи, які «візьмуть із собою», згуртовану командну роботу та цінність встановлення нових контактів, які зазвичай продовжуються поза тренінгом.
«Програма DOBRE як завжди на висоті, дуже сильно допомагає, надає всіляку підтримку місцевому самоврядуванню, в громаді працює велика кількість проєктів, які мають надзвичайний внесок у розвиток та добробут громади», – подякував за участь у заході пан Юрій з Новгород-Сіверщини.
Захід відбувся у рамках проєкту «DOBRE 2: Голос громади в органах місцевого самоврядування в Чернігівській області», який впроваджує ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» у межах Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
